Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym... (Charles Chaplin)Logo Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

   link: http://bip.przedszkole3.um.bielsk.wrotapodlasia.pl/
 

 

 

Znajdź nas na FACEBOOKU i oglądaj fotorelacje z naszych działań!

Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

 link:

https://www.facebook.com/Przedszkole-Nr-3-z-Oddziałami-Integracyjnymi-w-Bielsku-Podlaskim-1943365992400539/

 

 

ZASADY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH
I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

(pobierz)

 

 

 

STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH

pobierz prezentację

 

 

Obchodzimy Święta Narodowe

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jubileuszu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Budowanie u dzieci świadomości, że należą do wspólnoty ludzi, zamieszkujących ten szczególny skrawek Ziemi zwany ,,Ojczyzną” jest zadaniem niełatwym. Dzięki niemu my dorośli wracamy do własnych pierwszych doświadczeń związanych z poznawaniem historii rodziny, całej Polski, polskich legend i tradycji .

Absolwent przedszkola według podstawy programowej: ,,wymienia nazwę swojego kraju i jego stolicy, rozpoznaje symbole narodowe (godło, flaga, hymn), nazywa wybrane symbole związane z regionami Polski ukryte w podaniach, przysłowiach, legendach, bajkach np.: „O Smoku Wawelskim”, orientuje się, że Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej”.

W naszym przedszkolu wszystkie grupy obchodziły Święto Flagi Narodowej - 2 maja oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Formy pracy były różnorodne - w zależności od pomysłów nauczycielek, dzieci i rodziców.

Tekst: Barbara Moczulska

Fotorelacja z obchodów Świąt Narodowych 2018